Kontakt z nami
+48 514 610 004
Facebook
Newsletter
Regulamin

Vercesi del Castellazzo

Posiadłość Vercesi del Catsellazzo znajduje się 50 km na południe od Mediolanu w regionie Lombardia – w samym sercu Oltrepo Pavese na wzgórzach otaczających miasto Stradella znajdujących się na południe od rzeki Po.

Winnica została założona w 1808 roku, kiedy to pra pra dziadek obecnego właściciela (Doktora Franco Vercesi) kupił posiadłość „Catsellazzo”. Do momentu przejęcia posiadłości przez wojska Napoleońskie, znajdował się tam klasztor, a jeszcze wcześniej zamek rodziny Beccaria.

Posiadłość położona jest na wzgórzach i zajmuje około 60 akrów. 50 z nich pokryte jest winoroślami. Na pozostałych dziesięciu znajdują się lasy i ziemie uprawne. Ziemia ta uchodzi za najlepszą w okolicy. Wśród winorośli pokrywających wzgórza można wyróżnić wiele gatunków, między innymi Barbera, Bonarda (Croatina), Pinot Nero, Vespolino, Uva Rara oraz Cabernet Savignon. Doświadczenie w kultywacji winorośli idzie w parze z najbardziej zaawansowanymi technikami używanymi na każdym etapie produkcji wina, począwszy od zbioru winogron po produkcję wina do której wykorzystuje się beczki ze stali nierdzewnej oraz bardzo starannie kontrolowaną temperaturę fermentacji. Następnie wino przechodzi przez etap leżakowania, dzięki czemu nabiera głębokiego smaku, charakteru i wspaniałej jakości z czego słyną wina pochodzące z tego regionu.

Realizacja strony www - DevilArt
Jesteś naszym: 435851 gościem